default_mobilelogo

 Informacje dla kontrahentów

Informujemy, że w dniu 1 grudnia 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (dz. U. z 2020 r., poz. 2131).

W związku z powyższym, w oparciu o wskazówki metodyczne w sprawie przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników (Załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 listopada 2020 r., poz. 2131) lekarz medycyny pracy podejmuje decyzję o zakresie oraz częstotliwości badań profilaktycznych.

Pracodawcy kierujący pracowników na badania profilaktyczne zobligowani są do umieszczenia na skierowaniu informacji o występujących na stanowisku pracy czynników szkodliwych bądź ich braku. Skierowania niezawierające przedmiotowej informacji nie będą realizowane.

Według ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2004 r. Nr 125 poz. 1317) pracodawca przed skierowaniem pracownika na badania profilaktyczne jest zobowiązany do podpisania umowy z przychodnią, która takie usługi świadczy.

  - ustawa o służbie medycyny pracy

 

Jeżeli jesteś zainteresowany podpisaniem Umowy w zakresie medycyny pracy z naszą przychodnią zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00 do sekretariatu przychodni (gabinet 117 na pierwszym piętrze) lub prosimy o przesłanie podstawowych danych (nazwa firmy, NIP, REGON, adres działalności, adres e-mail) z prośbą o ofertę lub umowę na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uprzejmie informujemy, że w związku z projektem Rozporządzenia Ministra Zdrowia od kwietnia 2015 r. obowiązuje nowy wzór skierowania na badania profilaktyczne. Wzór nowego skierowania jest dostępny tutaj